"Pimedus koidikul. Vene kriminaalriigi kujunemine" David Satter

Ajalugu

MÜÜDUD

David Satter püüab kirjeldada, kuidas tekkis ja kujunes Venemaa kriminaalne ärieliit ja kuidas see haaras oma kätte Vene riigimasina, mis tõi kaasa rahvastiku suure enamuse vaesumise ja demoraliseerumise.

Raamat koosneb arengu- ja isikulugudest. Arengulood näitavad, kuidas kuritegelikud oligarhiajõud saavutasid Venemaal oma praeguse ülevõimu, lood tavalistest vene inimestest aga moodustavad selle "eliidi" tegevuse sotsiaalse konteksti. Omajagu tähtis on ka see, et tavaliste vene inimeste lugude jutustamine pakub võimaluse neid aidata. Nagu ütles taani romaanikirjanik Isak Dinesen: "Kõiki hingevalusid on võimalik taluda, kui panna nad jutustusse või rääkida neist lugu."

David Satter

on Hooveri instituudi uurija, kes on spetsialiseerunud Nõukogude Liidule ja postkommunistlikule Venemaale. Nõukogude võimu ajal töötas ta Financial Timesi korrespondendina Moskvas. Satter on kirjutanud väljaannetele Wall Street Journal, Encounter, Los Angeles Times, National Review, Reader’s Digest, Washington Times jmt.

Kirjastuses Varrak on ilmunud ka David Satteri nõukogude aega käsitlev "Meeletuse ajastu" (2005), mille põhjal on valmimas dokumentaalfilm. Film peaks valmis saama 2007. aasta kevadeks ning seda loodetakse näidata kõikjal maailmas, sealhulgas Eestis