"Kaldaliiva" Erik Tohvri

Eesti kirjandus

Hind:12.00EUR

Käesoleva romaaniga lõpetab Erik Tohvri oma autobiograafilisel materjalil põhineva romaanide seeria, mis koosneb kokku seitsmest raamatust. Need on "Äravalitu" 1. ja 2. raamat, mis moodustavad telje, millega suuremal või vähemal määral põimuvad  "Kaksikelu" ja "Lummetallatud rada". Romaanid "Majad jõe ääres" ja "Elutöö" jutustavad vagurast ja hellikust poisijõnglasest, tema kujunemisest ebakindlaks ja tuge otsivaks nooreks meheks ning lapselike illusioonide purunemisest.

"Kaldaliiva" jätkab seda teemat juba kogenud mehe silmade läbi, kes lõpuks jõuab äratundmisele, et igal inimesel on õigus valida oma tee ja et saatus aitab ainult julgeid.

Kõik eelnimetatud romaanid on teineteisest sõltumatult loetavad, sellepärast esinevad läbivad tegelased erinevate nimede all, kuid peaksid pakkuma lugejale äratundmisrõõmu. Kokkuvõttes moodustub nendest raamatutest ülevaade ühe eestimaise suguvõsa käekäigust 20. sajandil.

Aga kõigepealt räägib see tõepõhine raamat Saatusest, tema kummalistest keerdkäikudest ja raskel hetkel ulatatud abistavast käest. Uskugem Saatust, aga ärgem jätkem kõike tema hooleks!