" Strateegiate rakendamine " - C. Davis Fogg

Majandus, äri, õigus, riik

MÜÜDUD

Enamik strateegiaid ei suuda anda soovitud tulemusi – olgu selleks suurem kasum, suurem turuosa, töötajate tulemuslik kaasamine või mõni muu soovitud eelis. Millest selline pettumus? Tavaliselt ei ole probleemi alge strateegilise planeerimise protsessis, vaid elluviimises, ehk sammudes, mida astutakse strateegilise plaani elluviimiseks. Ka kõige geniaalsem strateegia on kasutu, kui osakonna või ettevõtte töötajad seda ellu ei vii. 

See raamat tutvustab strateegilise planeerimise protsessi, ent seejärel rõhutab samme, mida sa juhina saad astuda, et osakonna või ettevõtte paika pandud strateegia annaks soovitud tulemusi. 

Autorist – C. Davis Fogg Dave Fogg on lektor ja strateegilise planeerimise konsultant, kes on spetsialiseerunud ettevõtte strateegiliste plaanide koostamisele ja elluviimisele. Ta on Johnston & Murphy endine peadirektor ning Bausch & Lombi tarbekaupade divisjoni president. Ta on õpetanud strateegilise planeerimise, strateegiate elluviimise ja juhtimise kursusi Vanderbilti, Columbia, Emory, Pennsylvania ja Wisconsini ülikoolis ning MIT-is. Ta on kolme raamatu autor: «Diagnostic Marketing», «Team-Based Strategic Planning» ja «Implementing Your Strategic Plan». Ta on avaldanud ka mitmeid strateegilisi käsiraamatuid. «Leading Your Organization Through Strategic and Departmental Planning» annab üksikasjalikud juhtnöörid, kuidas planeerimisprotsessi juhtida ja hõlbustada.

 

 Sari: Taskumentor.