" Kodukontor " - Kaido Einama

Majandus, äri, õigus, riik

Hind:7.00EUR

Raamat põhineb Äripäeva kodukontori kogemusel, mis hinnati Eesti Parimaks Personaliprojektiks 2001. See raamat muudab kardinaalselt meie traditsioonilisi arusaamu töökohtadest ja töötegemisest. 

Firma tahab kulusid kokku hoida. Töötajad tahavad suuremat vabadust. Tore, aga tavaliselt kahte head asja korraga ei saa. Kodubürooga saab. 
Firma lubab töötajatel pooleks tööajaks koju minna. Inimesed saavad töötada seal, kus tahavad. Firma hoiab kulusid kokku, sest kõik ei taha enam kogu päeva istuda vaid neile kuuluval kallil kontoripinnal, mis tõenäoliselt on kuskil kesklinna läheduses. Töötajaid muserdab igapäevane kojusõitmine linna teise otsa, ja alati just siis, kui seda teevad ka kõik teised töölkäijad - kojusõitmine venib tipptunni ummikutes veel pikemaks. 
Kodubüroolane aga on osa tööpäevi neil närvilistel liiklustundidel kodus. Initsiatiiv kodubüroo ja virtuaalorganisatsiooni loomiseks võib seega tulla nii ülevalt kui alt. Juhtkond tahab, et töötajad oleks rahul, töötajad tahavad oma töötingimusi parandada, ilma et tööandja liigseid kulusid ettekäändeks tuues selle soovi kohe lämmataks. 
Ja miks mitte alustada üksinda? Hakata ise ettevõtjaks, töötada kodus, reisil, klientide juures. Vahendid selleks on olemas, vaja vaid nende võimaldatud tegevusvabadus ära kasutada.