" Tarzan 1 " - Edgar Rice Burroughs

Noortekirjandus

Hind:1.60EUR

Selle loo kuulsin ma mehelt, kellel polnud mingit õigust seda mulle või kellelegi teisele rääkida. Alguse pani võib-olla vana veini ahvatlev mõju jutustajale ja kummalise loo ülejäänud osa meelitas välja minu skeptiline uskumatus järgmistel päevadel.

Kui mu peotujuline võõrustaja avastas, et ta oli mulle juba nii palju rääkinud ja et ma kaldusin tema jutus kahtlema, siis jätkas tema rumal uhkus vana veini alustatud tööd ning ta tõi oma tähelepanuväärse loo paljude oluliste joonte kinnituseks päevavalgele kirjalikke tõendeid ühe kopitanud käsikirja ja Briti Koloniaalministeeeriumi kuivade ametlike dokumentide näol.

Ma ei ütle, et lugu on tõesti sündinud, sest ma ei näinud selles kirjeldatavaid sündmusi pealt, kuid fakt, et seda teile edasi jutustades kasutan ma peategelaste puhul väljamõeldud nimesid, annab piisavalt tunnistust mu enese siirast usust, et see võib tõsi olla.

Ammu surnud mehe päeviku kollased hallitanud lehed ja Koloniaalministeeriumi ürikud klapivad mu lõbusa võõrustaja jutustusega täpselt kokku ning sellepärast räägin ma loo teile nii, nagu ma selle nendest mitmekesistest allikatest hoolikalt kokku seadsin.

Kui te ei pea seda usutavaks, siis tuleb teil minuga nõustuda vähemalt selles, et lugu on ainulaadne, tähelepanuväärne ja huvitav. ...